INDUSTRILAMPA, 1900-talets andra hälft.

Metall. Överdel svartlackerad. Diameter 53 cm, höjd 60 cm.

Bruksskick. Bucklor och repor. Restaurerad och kompletterad, senare målning. Ej funktionstestad, kontakt och sladd saknas.

Proveniens

Enligt uppgift lokstallet i Göteborg

Utropspris
1 500 SEK