Design
1021088

MARIO BELLINI, fåtölj & fotpall, "Le Bambole '07" & "Bambouff", B&B Italia, 2000-tal.

Klädda med denimtyg. Etikettmärkta. Sitshöjd 40 cm. Fotpallens mått 102 x 52 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar.

Modellen "Le Bambole" lanserad 1972.

Utropspris
5 000 SEK