BÄGARE, silver, Johan Fredrik Hollman, Skänninge, 1804.

Stämplad IFH. Invändigt med spår av förgyllning. Ciselerad dekor bland annat i form av stiliserade blomsterslingor. Höjd 11 cm. Diameter 10 cm. Vikt 96 g.

Bucklor. Repor. Märken.

Utropspris
3 000 SEK