FRUKTBESTICK

22 delar, silver, med pärlemoskaft, Stockholm och Paris, 1780-tal.

Gafflar stämplade Berndt Johan Frodelius 1786. Knivar stämplade Paris 1781-89. Gafflar med spår av förgyllning.
Knivarnas längd 19,5 cm.
12 knivar
10 knivar

Konditionsrapport

Gafflar med varierande längd pga lagningar. Skador. Slitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss