1021451

BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.

Blank, melerad glasyr. Signerad Friberg samt med studiohanden och årsbokstaven N. Etikettmärkt. Höjd 25 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    5 200
    505 EUR
    572 USD

    Budhistorik (9 bud)
    5A26 maj 08:025200SEK
    726 maj 08:025000SEK
    5A21 maj 23:204400SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes