SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad SWen och daterad -90, numrerad 43/75.
Tonande, ljus glasyr. Signerad med studiohanden samt -90 SWen 43/75. Höjd 25,5 cm.
Smärre märken.