AUGUSTE BOURDILLON (1729-1790), Stockholm, herrfickur, guld och emalj
Signerat och numrerat No 901. Signerad och emaljerad urtavla med romerska siffror. Boett med graverad och emaljerad dekor. Spindelgång med nyckeluppdrag. Diameter 50 mm
Går ej. Ej genomgången. Restaurerad/kompletterad. Skador. Går ej. Kompletterad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.