BORDSUR, rokoko, 1700-tal.

BORDSUR, rokoko, 1700-tal.

Målat trä. Skuren dekor. Höjd 30 cm.

Slitage. Kraftigt färgbortfall. Ej funktionstestad. Senare urverk. Senare glas. Torrsprickor.

Utropspris
4 000 SEK