SPEGEL, rokoko, 1700-tal.

SPEGEL, rokoko, 1700-tal.

Förgylld samt bronserad. Dekor acv rocailler, blommor samt akantus. Bredd 66 cm, höjd 155 cm.

Åldersrelaterat slitage. Delvis senare bronsering samt förgyllning. Senare glas. Sprickor. Mindre skador. Lagningar. Mindre renoverad och kompletterad.

Utropspris
8 000 SEK