BORDSPENDYL

Louis XVI-stil, P H Mourey, Frankrike, omkring sekelskiftet 1900.

Bronserad och förgylld. Dekor av girlanger, pärlstav samt krönande kvinnoporträtt. Detaljer i bemålat porslin med blomsterdekor. Urtavla med blommor och romerska siffror. Längd 26 cm, bredd 11 cm, höjd 37 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Ställvis avnött och anlupen yta. Bucklor. Sprickor. Färgbortfall. Några detaljer saknas samt några lösa delar. Ej funktionstestad. Nycklar saknas.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss