Litograferad plåt och metall. Fem mekaniska och elektriska lok, två tendervagnar, 13 person- och godsvagnar samt diverse rälsdelar. Lokens längd ca 16 - 21 cm.
Leksaksrälsbuss medföljer. Slitage. Repor. Mindre skador och bortfall av delar. Ej funktionstestad.