MATTA, old Kashgai, ca 203 x 122 cm (samt en kortsida med 2 cm slätväv).

Terrakottaröd botten med polykrom medaljong, hörnornament och heratiliknande mönster. Mörkblå huvudbård med blomranka. Baksidan med spår av klistrad etikett.

Jämnt något slitage, något smutsig, smärre fläckar. En långsida med trampveck, en kortsida med obetydliga skador.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

1. Rolex, Datejust, ca 1988.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK