AUKTIONSKATALOGER, 10 st, asiatisk konst och konsthantverk, sent 1900-/tidigt 2000-tal.

Lempertz katalog från 2016, 1978, 2008, 1981, 2006, 1994 (två stycken), 2012, 1993 samt Bonhams katalog från 2009.

Bruksskick. Veck. Revor. Ej helt genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK