SEDLAR, 2 ST, tyska förfalskningar från Operation Bernhard, 1940-tal

Tio pund numrerad 150V 23773 och daterad 27. oktober 1934 samt tjugo pund numrerad 54M 78045 och daterad 7. juni 1937. 12,5x21 cm.

Ställvis omfattande slitage. Nötta kanter. Revor.

Utropspris
300 EUR