WIWEN NILSSON, silver och bergkristall, hänge med kedja, Lund 1946.
Hänge höjd ca 4 cm. Ring och stav kedja längd ca 56 cm. Vikt totalt ca 72 gram.
Smärre slitage. Obetydligt nagg.
Fler smyckesformgivare: