BÖCKER, 37 st, 1900-talets första hälft.

Halvfranska band. Bl a "Folkens historia genom tiderna", "Svenska folkets underbara öden" samt "Victor Hugo, Samlade skrifter".

Slitage. Ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK