PARTI GLASFÖREMÅL, 10 st, bla Kosta, sent 1800- till 1970-tal.

Två olika vaser med rikt slipad dekor, ett par ljuslyktor, lockpokal, skålfat med olivslipad dekor, saltkar, tre skålar varav en från Nuutajärvi. H 3-36.

Slitage, repor.

Utropspris
1 000 SEK