Koniska. En av Carl Lemon dä, Uppsala 1729-1768, delvis förgylld, lambrekängbård, höjd 8,5 cm. En av Berndt Johan Eschenburg, Enköping 1765, delvis förgylld, höjd 10 cm.
Bruksslitage. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.