LEKSAKSHÄST, tidigt 1900-tal.

LEKSAKSHÄST, tidigt 1900-tal.

Målat trä. På träplatt med hjul. Svans av tagel. Längd 76 cm, bredd 24 cm, höjd 63 cm.

Slitage. Skador. Färgbortfall. Sprickor. Lagningar. Tyglar saknas. Delvis senare målning.

Utropspris
2 000 SEK