Målat trä. På träplatt med hjul. Svans av tagel. Längd 76 cm, bredd 24 cm, höjd 63 cm.
Slitage. Skador. Färgbortfall. Sprickor. Lagningar. Tyglar saknas. Delvis senare målning.