Kvadratisk form. Ciselerad dekor av blommor och bladverk. Signerat "Andreas Raeb". 10,5 x 10 cm.
Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Delar saknas. Ej funktionstestad. Klangskål lös. Visare saknas.