RESEUR, mässing, barock, troligen av Andreas Raeb, Hamburg, 1600-talets mitt.

Kvadratisk form. Ciselerad dekor av blommor och bladverk. Signerat "Andreas Raeb". 10,5 x 10 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Delar saknas. Ej funktionstestad. Klangskål lös. Visare saknas.

Utropspris
10 000 SEK