SPEGEL, gustaviansk, Carl Gustaf Fyrwald (verksam 1776-1816), signerad med initialer samt Stockholms hallstämpel

Bronserad och förgylld ram. Dekor av medaljong, festonger samt krönt av knippe. Tvådelat glas. Mått 86 x 37 cm.

Slitage. Torrsprickor. Mindre dekorbortfall och lagningar. Senare bronsering och förgyllning. Senare anlupet glas.

Utropspris
8 000 SEK