STURE JOHANNESSON, lergods, kruka, numrerad 39/39 och signerad. Lunds konsthall 2004

Höjd 22 cm. Diameter 26 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Konstnärens familj.
Krukan med industrihampa har varit beslagtagen av polisen och återlämnad, dock utan planta.

Lunds konsthall 2004

Utropspris
1 500 SEK