MATBORD. Barock 1700-tal.

MATBORD. Barock 1700-tal.

Ek. Rektangulär skiva med två utdragskivor. Fyra balusterformade kopplade ben. L 130 ( +53+53), b 79, h 79.
Proveniens: Château de l'Angotière, Normandie.

Hårt slitage, delvis maskstunget. Dekor delar saknas.

Utropspris
3 000 SEK