INGEGERD SILOW, MATTA, rölakan, ca 230,5 x 169 cm, signerad IS.
Trappstegsmedaljonger i olika gula nyanser och ett spaljémönster med stiliserade blommor i benvitt samt bruna och gula nyanser.
Något slitage, smutsig, fläckar. Skadade fransar, flera saknas.