GOLVSPEGEL, nyrokoko, sent 1800-tal.

Bronserad och förgylld med uppsvängt och genombrutet krön. Fasettslipat spegelglas. Låg konsol med förgylld och målad dekor, vit marmorskiva. B 83, h 253+42.
Proveniens: Château de l`Angotière, Normandie.

Slitage, skador. Dekorbortfall.

Utropspris
3 000 SEK