Tolv mattallrikar. Diameter 24,5 cm.
Tolv förrättstallrikar. Diameter 21 cm.
Tolv djupa desserttallrikar. Diameter 18,5 cm.
Sex serveringsfat. Längd 24 - 41 cm.
En karott med lock. Höjd 15 cm.
En skål. Diameter 17 cm.
En såsskål. Höjd 8 cm.
Elva kaffekoppar med fat. Höjd 7,5 cm.
20 assietter. Diameter 17,5 cm.
En kaffekanna. Höjd 23 cm.
En sockerskål med lock. Höjd 11 cm.
En gräddkanna. Höjd 9 cm.
Ett extra kaffefatsamt ett lock medföljer.
Slitage. Ett fat med skada. En kaffekopp med nagg.