Vas, Susanne Öhlen. Höjd 15,5 cm.
Vas, Carl-Harry Stålhane. Höjd 23,5 cm.
Små fat, Carl-Harry Stålhane, Längd 9 cm.
Skål, drejargruppen, daterad 1976. Diameter 25 cm.
Skålfat, Hertha Bengtsson. Mått 30/32 cm.
Marmeladburk med lock, "Red Top", Marianne Westman. Höjd 13 cm.
Bruksslitage. Fem delar andrasortering.