KASTRULL, koppar, med kungligt monogram GRS, daterad 1776.

Monogram GRS (Gustavus Rex Sueciae, Gustav III) under krona. På handtaget numrerad No 9 5 318 samt daterad 1776. Invändigt förtennad. Längd 48,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Bucklor. Bristningar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss