Monogram GRS (Gustavus Rex Sueciae, Gustav III) under krona. På handtaget numrerad No 9 5 318 samt daterad 1776. Invändigt förtennad. Längd 48,5 cm.
Slitage. Bucklor. Bristningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10