VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.

VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.

Gråmålat. Glasade skåpdörrar. Invändig hyllinredning. Nedtill en låda. Svängt krön med kartusch. Längd 99 cm, bredd 39 cm, höjd ca 235 cm.

Bruksskick. Renoverat och kompletterat, senare målning. Sprickor och mindre avslag. Färgbortfall. Lösa beslag medföljer, krön ej helt fast monterat och hyllplan ej monterade.

Utropspris
4 000 SEK