1025885

CARL JOHANN BERG

URNA MED LOCK, silver, St Petersburg 1798.

Oval. 84 silver. Invändigt förgylld. Probermästare Alexandr Ilyich Yashinkov (1795-1826). Höjd 20,5 cm, vikt ca 590 g.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Gravyr på foten.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jan Ahlklo

Jan Ahlklo

jan.ahlklo@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 15 000 SEK

    3 500
    341 EUR
    394 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    426 mar 00:093500SEK
    323 mar 17:032200SEK
    122 mar 07:482000SEK