1025885

CARL JOHANN BERG, URNA MED LOCK, silver, St Petersburg 1798.

Oval. 84 silver. Invändigt förgylld. Probermästare Alexandr Ilyich Yashinkov (1795-1826). Höjd 20,5 cm, vikt ca 590 g.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Gravyr på foten.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Jan Ahlklo

    Jan Ahlklo

    jan.ahlklo@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 15 000 SEK

    3 500
    340 EUR
    385 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    426 mar 00:093500SEK
    323 mar 17:032200SEK
    122 mar 07:482000SEK