SAARA HOPEA, SKRIN, kristall och stål, signerat S. Hopea Nuutajärvi Notsjö -56.

Diameter 11 cm. Höjd 8 cm.

Konditionsrapport

Märkbara kantskador i locket. Slitage.

Oppi Untracht: "Saara Hopea-Untracht Elämä ja Työ, Life and Work", Werner Söderström oy, 1988, sid. 46-47 och 41.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Nan Jarjis

    Nan Jarjis

    nan.jarjis@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss