Allmoge
1026081

SKRIN, allmoge, daterat 1821.

SKRIN, allmoge, daterat 1821.

Rödmålat och dekorerat med blommor. Med hänklar och beslag i järn. Längd 40 cm, bredd 19 cm, höjd 16 cm.

Bruksskick. Sprickor. Märken, fläckar och ställvis färgbortfall. Lagningar. Rostangrepp. Lås saknas, senare bussing. Spår av skadedjur. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK