1026118

GUNNAR NYLUND, tekanna samt skålar, 3 st, stengods, Rörstrand.

Tekanna med brun glasyr och hänkel i flätad rotting. Två skålar med brun glasyr och en med gul. Höjd 5- 16 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Tekannan med glasyrsprickor. Nagg på tekannans fot.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 500
    145 EUR
    171 USD

    Budhistorik (9 bud)
    2A28 mar 18:051500SEK
    528 mar 18:051500SEK
    2A28 mar 17:591400SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes