1026118

GUNNAR NYLUND, tekanna samt skålar, 3 st, stengods, Rörstrand.

Tekanna med brun glasyr och hänkel i flätad rotting. Två skålar med brun glasyr och en med gul. Höjd 5- 16 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Tekannan med glasyrsprickor. Nagg på tekannans fot.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 500
    147 EUR
    167 USD

    Budhistorik (9 bud)
    2A28 mar 18:051500SEK
    528 mar 18:051500SEK
    2A28 mar 17:591400SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes