SAMLING VYKORT, 37 st bland annat ett vykort i litofania,Sarskoi Zélo, Ryssland omkring 1900.

Sarskoi Zélo. Vykort litofania med vinterpalatset samt ryska kejsarparet och Storfurstinnan Maria Nikolajevna som nyfödd. Poststämplat 12.10.99.
Samt diverse vykort oskrivna samt skrivna.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK