MATTA, rölakan, ca 204 x 137,5 cm, signerad IS (Ingegerd Silow).

Polykromt mönster av stora medaljonger och geometriska figurer.

Något slitage, smutsig, fläckar. Kortsidorna med obetydliga skador, skadade och slitna fransar, många saknas.

Utropspris
2 000 SEK