Design
1026664

Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, signerad B och daterad 1944.

Klarglas med blå spiral. Numrerad 1887. Höjd 18,5 cm.

Bruksskick. Stötmärken och repor.

Utropspris
1 500 SEK