Såsslev, "Rosenholm" längd 17,5 cm.
2+1 delar "Gammal fransk" längd 18-21,5 cm.
2 matskedar "Engelsk snäck" 1800-tal, längd 20 cm.
2+1 skedar,"Prinsessan Maria" och "Svensk spetsig" längd 18,5-21,5 cm
Sked P.Ohlin 1790 längd 21,5 cm.
Ca 590 g.
Smärre bruksslitage. Repor.