Design
1026781

MORTEN VOSS, ett par fåtöljer, "Softcell Easy Chair Swivel", Danerka, 2000-tal.

Skinnklädda sitsar. Underreden i blankkromat stål. Snurrbara. Sitshöjd 39/36 cm.

Slitage.

Modell lanserad ca 1964.

Utropspris
5 000 SEK