Brännstämplad: "JOHN LUNDMARK". Förgylld, bronserad och målad. Skuren dekor samt dekor av pastellage. Fasettslipat glas. 108 x 55 cm.
Dekorskador och dekorbortfall. Krönet troligen senare.