HENRIK SÖRENSEN, olja på pannå, monogramsignerad HS
"Fra Arildsläge". 38x46 cm.
Pannån slagen/böjd. Skrapmärken.
From Conrad M. Pineus collection (stamp a tergo).
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10