BOKVERK, 18 volymer, "Slott och herresäten i Sverige", Allhems förlag, Malmö, 1960-/70-tal.

Uppland 1+2, Skåne 1+2+3, Södermanland 1+2, Kungliga Slott 1+2, Västergötland Värmland Dalsland 1+2, Östergötland 1+2, Närke Västmanland, Småland Öland Gotland, Riksfästen och residens, Dalarna Norrland, Halland Bohuslän Blekinge.

Bruksskick. Revor på skyddsomslagen. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
3 000 SEK