URMAKARSVARV, 1800-tal.

URMAKARSVARV, 1800-tal.

Stål och mässing. Monterad på sockel i trä. Längd 33 cm, höjd 23,5 cm.

Delar saknas. Bruksslitage. Fläckar. Ej funktionstestad och ej fullt genomgången.

Utropspris
4 000 SEK