Fanerat med mahogny. Lackerade lister. Skjutluckor, varav en i glas. Insida av bla spegelglas och tyg. Lampa. Längd 120 cm. Bredd 46 cm. Höjd 91 cm.
Slitage. Delar saknas. Repor. Ej funktionstestad.