MATTA

Semiantik Melas/Milas, Anatolien, ca 257 x 174 cm (samt kortsidorna med 3 resp. 1 cm slätväv).

Terrakottafärgat fält med polykroma stiliserade blommor och geometriska figurer, benvit nisch med blommor. Bred gul huvudbård med blommor och blomrankor.

Konditionsrapport

Något slitage, smutsig, fläckar, lagningar, smärre fällningar. En kortsidas kant senare.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - I99

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anette Granlund

Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk

anette.granlund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    1 timme 48 minuter

    Utropspris: 6 000 SEK

    1 800
    175 EUR
    208 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 1 900 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (5 bud)
    120 maj 04:321800SEK
    120 maj 04:311700SEK
    318 maj 23:431600SEK