MATTA, semiantik Kashgai, ca 304 x 188-193 cm.

Mörkblå botten med polykroma medaljonger, S, stiliserade djur och fåglar samt lodräta ramverk. Många smala bårder

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och fällningar, bristningar med hål, obetydliga skador och lagningar.

Utropspris
3 000 SEK