Per Wickenberg

(Sverige, 1812-1846)
Per Wickenberg
(Sverige, 1812-1846)

PER WICKENBERG, tillskriven, olja på duk, ej signerad.

Vinterlandskap. 17,5 x 30,5 cm.

Ställvis slitage med mindre färgbortall. Retuscher. Smärre tryckskada.

Konstnär

Representera på museerna i Linköping och Norrköping.

Utropspris
2 000 SEK