Allmoge
1027887

FÅLLBÄNK, 1800-tal.

FÅLLBÄNK, 1800-tal.

Betsad furu. Utdragbar med trälock. Längd 177. Djup 51. Sitthöjd cirka 48. Höjd 74 cm.

Renoverad. Ursprungligen målad. Slitage. Torrsprickor. Maskstungen.

Utropspris
1 500 SEK