En bägare av Carl Olof Serander, Sundsvall, 1866. En bägare troligen av Carl Tengstedt, Göteborg, 1858. Båda förgyllda invändigt. Höjd 7,5- 8,5 cm. Vikt 169 gram.
Bruksslitage. Bucklor. En av dem med gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.