En etikettmärkt. Glas och plast. Höjd ca 48 respektive 49 (exklusive medföljande innerskärmar). Två innerskärmar av plast, höjd ca 29, diameter ca 38 cm.
Smärre slitage, obetydlig tillverkningsdefekt, kanten upptill med smärre nagg. Ej funktionstestade.